Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Sony Ericsson Vivaz U5i/U8i

Certifikace telefonu pomocí OPDA

Jak ocertifikovat aplikace .sis, .sisx do svého mobilu?

Každému, kdo si občas rád nainstaluje do svého Symbianového telefonu nějakou tu novou aplikaci, se občas stane, že narazí na aplikaci, která je nepodepsaná, necertifikovaná, anglicky unsigned. Instalace takové aplikace Vám nakonec chodí chybovou hlášku o certifikátu.

Nejjednodušší způsob ja ocertifikovat (podepsat) aplikace je na webu napsat svůj IMEI a zažádat si o vlastní .cer a .key soubor a poté už jen v prográmku vlastního výběru certifikovat. ( http://cer.opda.cn/en/ )
 

1. Registrace na serveru OPDA

Zadejte do prohlížeče adresu http://cer.opda.cn/en, uvidíte stránku na obrázku č. 1, klikněte na  “Register”. Poté je potřeba vyplnit několik základních údajů (viz. druhý obrázek) a následně je již možné se přihlásit (link pro “Login” je hned vedle toho pro registraci).

 

 

Obrázek 1    Obrázek 2


2. Požadavek na vytvoření certifikátu

Pokud jste se na serveru úspěšně přihlásili, pak jste nejspíše byli přesměrováni na stránku, kde si můžete požádat o certifikát. Pokud se tak nestalo, pak klikněte v menu na položku “My Certificate”. Klepněte na tlačítko “Apply cer” (viz obrázek 1). Dále je potřeba vyplnit jednoduchý formulář, kam uvedete model vašeho telefonu (U5i/U8i), 15ti místný kód IMEI vašeho telefonu (získáte ho vytočením čísla *#06#, nebo je napsán na krabičce telefonu). Potvrdíte IMEI opětovným vepsáním a vyplníte poznámku pro identifikaci certifikátu (viz screenshot 2). Následuje potvrzení operace a přesměrování zpět na stánku, kde již uvidíte svoji žádost. Teď budete čekat, (já čekal asi půl dne a s druhým certifikátem jsem čekal 20min), dokud nebude váš certifikát připravený. Jakmile přejde ze stavu “Applying” do stavu “Normal” (viz screenshot 3) můžete začít certifikovat aplikace.

 

 

Obrázek 1   Obrázek 2

Obrázek 3

3. Certifikace aplikace

Po přihlášení na OPDA najedeme do "My certificate" a klikneme na .key a .cer, je možné že nám to nepůjde stáhnout a napiše to, že je stažení souborů možné do 2 - 5 pracovních dní. Doporučuji to zkusit za chvílí, pak by to mělo jít. Takže si soubory stáhneme do našeho PC a poté zbýva si jen už vybrat aplikaci, kterou máme nepodepsanou a jednoduše ji přes program ocertifikujeme. Já osobnš používám prográmek Siscontents a příde mi jako velice spolehlivý a jednoduchý. Stáhnout jej můžete zde http://vivaz.wbs.cz/siscontents1651.zip.

Jak certifikovat přes siscontents Vám porádím v obrázkách níže.

 

Obrázek 1 - spustíme program                                                             Obrázek 2 - přetáhneme naši aplikaci do programu

Obrázek 1                Obrázek 2

Obrázek 3                Obrázek 4

Obrázek 5                Obrázek 6

Obrázek 7                Obrázek 8

Obrázek 9

 

Aplikaci máme ocertifikovanou a stačí ji pouze nakopírovat do mobilu. Poté jej v mobilu můžeme nainstalovat a vše by mělo fungovat.

TOPlist